קורות חיים באנגליתבין אם אתם מתרגמים קורות חיים מעברית לאנגלית או כותבים אותם ישירות באנגלית, חשוב להקפיד על ניסוחים ועל נראות המסמך. הקפדה כזו היא דרך נהדרת להרשים את המראיינים הפוטנציאליים שלכם ולהראות להם שאתם שמים לב לפרטים הקטנים (ולא רק כותבים את זה בסעיף הכישורים שלכם).

לא קל לכתוב לעצמנו קורות חיים, בשפת האם שלנו בכלל (כמו עברית) ובשפה זרה בפרט (כמו אנגלית). לכן הכנתי לכם מדריך אשר יסייע לכם במלאכה, כאשר אתם, כמובן, תדרשו להפעיל שיקול דעת ולהחליט אילו סעיפים אכן רלוונטיים לכם.

קורות החיים מחולקים למספר חלקים:

Career Objective

המטרה: למקד את הקוראים ולשדר למעסיקים שאתם בדיוק מי שהם מחפשים.

החשיבות: הסעיף רלוונטי במיוחד אם אתם שואפים להחליף את התעשייה בה אתם עובדים או מנסים להתקבל למשרה ספציפית.

כיצד: אם החלטתם לציין סעיף זה, עשו זאת בתחילת המסמך, מיד לאחר פרטי הקשר שלכם. הטקסט באנגלית צריך להיות קצר וקולע, ולהסביר מדוע אתם מתאימים בדיוק למשרה המדוברת ומהו הערך המוסף שלכם.

דוגמאות:

Experienced and accomplished customer service manager with over 15 years' experience looking to leverage my skills in the healthcare industry.

To obtain the position of school coordinator where I can apply my 10 years of teaching experience and provide the institution with strong organizational capabilities.

Professional Summary

המטרה: סעיף תמצית כישורים מאפשר למעסיקים פוטנציאליים להכיר את הרקע שלכם בתוך שניות בודדות ולגבש החלטה האם להתעמק בקורות החיים שלכם.

החשיבות: סעיף זה הוא מהחשובים בקורות החיים ולכן יש להקפיד הקפדה יתרה על ניסוחו – במיוחד באנגלית.

כיצד: בחרו את חמשת ההישגים המשמעותיים ביותר שלכם והבליטו אותם. יש לרשום סעיף זה בתחילת המסמך, לפני פירוט הניסיון התעסוקתי וההשכלה שלכם.

דוגמאות:

  • Highly experienced Hebrew-English translator, editor and copywriter
  • Proficient in preparing marketing documents such as company presentation, elevator pitch, one pager and company profile
  • Proven ability to prepare academic articles for publishing in peer-reviewed journals
  • Seasoned English teacher for adults, university students and high-school learners
  • Hold an MA with honors in English Linguistics

Professional Experience

How to write CV in Englishהמטרה: סעיף זה נועד לגרום למעסיקים הפוטנציאליים להזמינכם לראיון עבודה, שם תוכלו להרחיב על הדברים שציינתם.

החשיבות: הסעיף חייב לעורר עניין אצל הקוראים ולכן גם חייב להיות תמציתי, כדי לא לעייף את המעסיקים הפוטנציאליים וכדי לשדר להם שאתם בהחלט יודעים לברור את העיקר מן התפל.

כיצד: מבחינה כרונולוגית, ציינו תחילה את המשרה הנוכחית או האחרונה שלכם ופרטו בה בהרחבה יתרה לעומת שאר המשרות שיופיעו בהמשך. עבור כל משרה, ציינו קודם את שם התפקיד שלכם ואז את שם החברה בה עבדתם.

דוגמאות:

2016-present Project Manager, Apps and Gaming Division, Google

2011-2015 Industrial Design Architect, Design Unit, Microsoft

חשוב לדייק באיות ובניסוח של שם החברות בהן עבדתם. ניתן למצוא בקלות כמעט את הכל באינטרנט. תשומת לב כזו לפרטים הקטנים אולי לא תזכה אתכם בנקודות זכות אצל המראיין, אך חוסר תשומת לב כזו עלולה בהחלט "לעלות" לכם. למשל, אם עבדתם בבית האופנה הידוע לואי ויטון, אל תנחשו את האיות באנגלית. אם למראיין יש פריט כלשהו של המותג, הוא מיד ידע שלא טרחתם לבדוק את האיות המסובך והצרפתי: Louis Vuitton.

מתחת לתיאור כל משרה, פרטו את תחומי העיסוק והאחריות שלכם, תוך שאתם מדגישים את הנושאים המשמעותיים ביותר אשר יבליטו את יכולותיכם המיוחדות. היו ספציפיים ודברו במספרים. אם הצטיינתם בהגדלת מכירות, כתבו בכמה אחוזים. אם ניהלתם צוותים, כתבו כמה אנשים היו בצוות. למשל:

  • Increased annual sales by 25%
  • Supervised US$ 10M budget project
  • Managed teams of 10 people

Education

המטרה: להראות שאתם בעלי השכלה רלוונטית למשרה.

החשיבות: סעיף זה משדר שאתם אנשים אינטליגנטיים שעובדים קשה על מנת ללמוד ולהתקדם.

כHow to write CV in Englishיצד: מבחינה כרונולוגית, גם כאן ציינו תחילה את התואר האחרון שלמדתם. עבור כל קורס או תואר, ציינו גם היכן למדתם. אם למדתם ביותר ממדינה אחת, או במדינה שונה מזו שבה אתם מנסים להתקבל למשרה, ציינו גם את המדינה בה למדתם. אם למדתם לאחר התיכון, מיותר לציין שיש לכם תעודת בגרות.

דוגמאות:

1999-2013 MBA specializing in Finance, Tel Aviv University

1992-1995 BSc in Biology and Physics, University of Haifa

גם כאן, הקפידו לבדוק את השם הנכון והמלא של המוסד בו למדתם. למשל, אוניברסיטת חיפה נקראת University of Haifa ואילו אוניברסיטת תל אביב נקראת Tel Aviv University.

המנעו מעומס יתר בסעיף זה. אל תוסיפו קורסים קטני היקף שפחות רלוונטיים לתפקיד (למשל, קורס word שלמדתם לפני 10 שנים).

תמונה ותחביבים

יש המוסיפים תמונה, תחביבים ועוד. זה כבר נתון לשיקול דעתכם. אין נכון ולא נכון. יחד עם זאת, פירוט תחביבים, בעיקר אם הם ייחודיים, עשוי לשבור את הקרח בראיון עבודה ולהוות בסיס לשיחת חולין.

אם אתם מוסיפים תמונה, כדאי לשים אותה בפינה הימנית העליונה וחשוב שזאת תהיה תמונה איכותית ולא סלפי, זכרו שהתמונה מייצגת אתכם בדיוק כמו קורות החיים המקצועיים שאתם כותבים, ועל כן תמונה עם משקפי שמש, תמונה בה אתם מצולמים ממרחק גדול, צילום עם בני משפחה או עם הכלב פחות מתאימה.

הנה עוד כמה טיפים שמשדרגים קורות חיים באנגלית:

ספרות ומספרים

בכתיבת טקסטים באנגלית, מספרים עד עשר יש לרשום כמילה ואילו מספרים מעשר ומעלה ניתן לכתוב כמספר או כמילה. לדוגמה:

Managed teams of seven employees.

Registered 12 patents for medical devices.

אם הנכם מציינים סכומים כספיים בסדרי גודל של מיליארדים, זכרו שבאנגלית אומרים billion (ולא מליארד, כפי שמקובל בעברית).
1 מיליארד = 1 billion

קיצורים באנגלית

יש כמה דרכים לכתיבת קיצורים (acronyms) באנגלית אך אני ממליצה לכתוב תמיד באותיות ראשיות וללא נקודות מפרידות.

למשל:

UK, USA, BA, MA, PR…

אם זהו קיצור שאינו נפוץ בתחום העיסוק המבוקש, או שעלול להיות בעל מספר משמעויות, כתבו את המושג במלואו בפעם הראשונה שאתם מציינים אותו בליווי הקיצור/ראשי תיבות בסוגריים. באזכורים הבאים השתמשו רק בקיצור/ראשי התיבות.

למשל:

Point of sale (POS)

Proof of service (POS)

הימנעו משימוש במילות סלנג וכתבו בשפה גבוה – גם אם אתם מנסים להתקבל לחברה "מגניבה". כתבו children ולא kids, mothers ולא mums.

אמריקני או בריטי

כאשר אתם כותבים קורות חיים באנגלית, אתם יכולים לכתוב את כל המסמך באיות אמריקני או את כולו באיות בריטי. שתי הצורות הן נכונות. מה שאסור לעשות הוא לערבב בין השתיים.

למשל:

American: The center for colorful humor.

British: The centre for colourful humour.

לסיכום, זכרו, קורות החיים הם הרושם הראשוני שאתם יוצרים. לא תמיד יש הזדמנות שניה. לכן חשוב שהמסמך באנגלית ייראה מסודר ומכובד, כזה שנעים לקרוא אותו ושייצג אתכם בצורה הטובה ביותר.

בהצלחה רבה ואני כאן אם יש לכם שאלות.

חייגו עכשיו
052-7702233

[email protected] | בברלי יוחנן

×