איך אומרים דחיינות באנגלית?

תגידו, כמה דחיינים צריך כדי להחליף נורה?Procrastinating in English

 

אני מסתכלת על הנורה השרופה במטבח ותוהה כמה זמן יעבור עד שגיא יחליף אותה. אני כמובן יכולה לעשות זאת בעצמי אבל אין לי שום כוונה לקחת את התפקיד הזה בבית. למצוא את הנורה המתאימה, לעלות על סולם ולהתעסק עם האהיל שתלוי על התקרה… זה ממש לא בשבילי. גיא, לעומת זאת, עושה זאת בשמחה. רק בזמן שלו.

אם תפתחו את המילון בערך "דחיינות", כנראה שתמצאו תמונה של גיא והילדים שלנו. לעומת זאת, אם הייתה מילה למישהו שעושה הכל מוקדם ככל האפשר, כנראה ששם הייתה תמונה שלי (עם מבט לחוץ על הפנים). אני תמיד עושה הכל מראש, לרוב הרבה לפני הדדליין. כסטודנטית, תמיד הגשתי עבודות חודשים לפני מועד המסירה… (גם תמיד ישבתי בשורות הראשונות בכיתה, אבל זה כבר נושא לפוסט אחר). שאר בני הבית שלנו, לעומת זאת, עושים את הכל ברגע האחרון. אחרי הדדליין אם אפשר.

קחו למשל את מעין, שדקה לפני שהיא צריכה לצאת מהבית, שואלת אותי איפה הנעליים שלה; או אורי ששאל אותי אם יש לנו מילונית עברית-אנגלית רגע לפני שהוא יצא לבגרות באנגלית; או יהב שהיה מבקש עזרה בש"ב במתמטיקה ב- 6:30 לפנות בוקר (הוא הרבה פחות דחיין מאז שהתגייס).

גיא תמיד יוצא מהבית באיחור, לא חשוב לאן פניו, ורגע לפני שהוא יוצא, לרוב כשאני מרוכזת בעבודת העריכה שלי, הוא גם שואל אותי אם אני יודעת איפה הארנק שלו.

הדחיינות היא תכונה שעוברת בירושה במשפחה של גיא והם מאוד גאים בה. עדי גיסתי אפילו כתבה עבודה סמינריונית על הקשר בין דחיינות למחוננות. (כמובן שהיא כתבה אותה ממש ברגע האחרון ואני הייתי הרבה יותר בלחץ ממנה).

אבל ברור לכם שלא התכנסנו כאן רק כדי לכבס את הכביסה המלוכלכת שלנו בחוץ (מה שנקרא באנגלית: air our dirty laundry in public 😉). אלא כדי לדבר על השפה האנגלית.

תחשבו איזו מילה קצרה ופשוטה יש בעברית: דחיין, דחיינות, לדחות, נדחה…

באנגלית, לעומת זאת, זה מסובך יותר. כמובן. מישהו שדחיין מטבעו נקרא procrastinator. מילה קשה גם לאיות וגם להגייה.

אבל כפועל, נהוג להשתמש במילים postpone, delay, put off.

He is a procrastinator. He always does things last minute

ובתרגום לעברית: הוא דחיין, עושה הכל ברגע האחרון.

She postponed today’s meeting to next week

ובעברית: היא דחתה את הפגישה מהיום לשבוע הבא

The flight was delayed because of the snow

ובעברית: הטיסה נדחתה בגלל השלג

 

אם גם אצלכם ישנן תכונות שעוברות בתורשה במשפחה, אתם מוזמנים לשתף. תזכרו שכולנו כאן חברים 😉

דילוג לתוכן